Historická dokumentaristika a mediální prezentace dějin

Interdisciplinární studijní program poskytuje studentům prakticky zaměřené vzdělání v oblasti filmu, televize, rozhlasu a jiných médií. Zároveň rozšiřuje jejich rozhled v oblastech obecné historické vědy, kulturní historie, teorie umění, masové komunikace, žurnalistiky a publicistiky. Cílem je, aby absolventi byli schopni inovativním, tvůrčím a teoreticky fundovaným způsobem prezentovat historické poznatky prostřednictvím dokumentárního filmu, zpravodajských a publicistických žánrů v tradičních i nových audiovizuálních médiích nebo popularizačních či vzdělávacích mediálních výstupech paměťových, kulturních a uměleckých institucí.

BAKALÁŘSKÉ STUDIUM

Bakalářské studium je tříleté a poskytuje posluchačům širší základy v audiovizuální tvorbě (scenáristika, dramaturgie, publicistika, dokumentaristika, ale také kamera, střih nebo práce se zvukovou tvorbou) a také rozhled v oblastech obecné historické vědy, kulturní historie, dějin komunikace či sociologie kultury.

ÚSTNÍ motivační pohovor

Ústní motivační pohovor nad zaslanými materiály. Uchazeči o studium bakalářského studijního oboru Historická dokumentaristika a mediální prezentace dějin dodají/zašlou do 15. 4. 2024 tyto požadované dokumenty.

– motivační dopis
– seznam zhlédnutých dokumentárních filmů

Termín zaslání materiálů k ústnímu pohovoru pro 1. kolo přijímacího řízení v roce 2024 je 15. 4. 2024. V případě jakýchkoli dotazů či žádostí o radu se můžete rovněž obrátit na vedoucí ústavu prostřednictvím této e-mailové adresy monika.horsakova@fpf.slu.cz.